• header1
  • header2
  • header3
  • header4
  • header5
  • header6
header11 header22 header33 header44 header55 header66
estetik cerrahi

Hoşgeldiniz..

estetik cerrahi Op. Dr. Oytun idil, plastik cerrahinin pek ilgi çekmeyen alanlarında çalışan bir plastik cerrahi uzmanıdır. Burun estetiği gibi yaygın yapılan bazı ameliyatları hiç yapmamakta, buna karşın yaygın olarak yapılmayan, bir çok cerrahın hiç ilgilenmediği bir çok farklı ameliyatı yoğun şekilde yapmaktadır. En çok erkek genital estetiği ve silikon implant ameliyatları üzerine çalışmaktadır. Bunlar dışında, dil küçültme, drooling, bişektomi, meme estetiği, liposuction, adem elması küçültme gibi ameliyatları yoğun yapmaktadır. Vücut geliştirme sporu ile ilgilenen erkek hastalarda popo implantı, pektoral implant, baldır implantları ile erkek vücut estetiği ameliyatları da ilgi alanına girmektedir. Çocuk felci sebebi ile bir bacağı çok ince kalmış hastalarda 2 seanslı özel bir ameliyat ile bacaklar arasındaki asimetriyi gidermektedir.

Videoyu aşağıda görüntüleyemiyorsanız YouTube de izlemek için buraya tıklayınız..


Op. Dr. Oytun idil'in diğer web siteleri:

www.bacakestetigi.com: Silikon implantlar ile bacak estetiği üzerine bir site..

www.bişektomi.com: Yanaktan yağ alma ameliyatı hakkında ayrıntılı bilgi..

www.calfaugmentation.net: Silikon implantlar ile bacak estetiği üzerine bir site..

www.dilküçültme.com: Dil küçültme ameliyatı hakkında ayrıntılı bilgi içeren bir site..

www.estetikcerrahikitabi.com: Dünyadaki tüm silikon implant üreticileri hakkında bilgi ve bu firmaların katologları.. Botox muadilleri.. Dolgu maddeleri...

www.estetikdudaklar.com: Dudak dolgunlaştırma üzerine geniş bilgi..

www.estetikpopo.com: Popo estetiği hakkında geniş bilgi..

www.estetikli.com: Popüler estetik uygulamalar hakkında bir site.. Yakında..

www.hastaokulu.com: Hastalar için ameliyatlar hakkında eğitici videolarımız..

www.idilhair.com: Saç ekimi hakkında..

www.idilpenissurgery.com: Penis büyütme ve diğer erkek genital estetik ameliyatları hakkında geniş bilgi..

www.kozmetikcerrahi.com: Genel olarak tüm plastik cerrahi hakkında bir site..

www.peniscerrahisi.com: Penis büyütme ve diğer erkek genital estetik ameliyatları hakkında geniş bilgi..

www.tonguereduction.net: Dil küçültme ameliyatı hakkında geniş bilgi..

www.oytunidil.com: Op. Dr. Oytun idil ve yaptığı ameliyatlar hakkında..estetik cerrahi MUAYENE FORMU: Muayene ve ameliyat için başvururken ilk yapmanız gereken şey, dokümanlar sayfasındaki muayene formunu doldurup bize e-mail ile göndermektir. Mailinize isteklerinizi ve mümkünse ameliyat bölgesinin bir kaç fotoğrafını eklemeyi unutmayınız.

estetik cerrahi Kongrelerde, üniversitelerde, özel çalışan hekim gruplarına dönem dönem erkek genital estetiği üzerine sunum ve kurslar vermektedir.

estetik cerrahi Op. Dr. Oytun idil, 2018 yılında Türkiye ödülleri kapsamında "En yenilikçi plastik cerrah" ödülünü almıştır..


Op. Dr. Oytun İdil ile görüntülü görüşme yapabileceğinizi biliyor musunuz?

estetik cerrahi Op. Dr. Oytun İdil, her zaman hastaları ile direkt iletişim kurmayı seven bir cerrah olmuştur. Bu yüzden uzmanlığını aldığı 2000 yılından beri aynı cep telefonu hatlarını (+90 533 5690649 / +90 505 2965569) kullanmakta ve hastalarına her zaman cep numaralarını vermektedir. Dolayısı ile doktorunuzu cep telefonundan her zaman (ameliyattan önce yada sonra) arayarak kendisi ile direkt görüşebilirsiniz.

estetik cerrahi Ayrıca dünyanın neresinde olursanız olun, kendisi ile görüntülü görüşme imkanınız da vardır. Soldaki menüde bulunan SKYPE linkini tıklarsanız, bilgisayar, tablet yada akıllı telefonunuzdaki SKYPE uygulaması ile direkt doktorunuzla görüntülü görüşme yapma imkanınız vardır. Aynı şekilde Whatsapp üzerinden de görüntülü görüşme imkanı vardır (+90 533 5690649)..

estetik cerrahi Özellikle yurtdışında yaşayan hastalarımız, ameliyattan sonra doktorlarına danışmak isterlerse Skype ile görüntülü görüşme çok faydalı olmaktadır. Böylece yurtdışında olsanız bile doktorunuz ameliyat sahasını görüp sizi takip edebilmektedir.

estetik cerrahi Hem telefonla ararken, hem de SKYPE görüşmesi yaparken (doktor beyin sabah ameliyatlarının olduğunu düşünerek) lütfen Türkiye saatine göre gece saatlerinde aramamaya özen gösteriniz. Not: ameliyat olmuş hastalarımız herhangi bir şikeyetleri yada soracakları bir şey olursa, saatin kaç olduğuna bakmadan hemen cepten aramalılar.
Op. Dr. Oytun İdil tarafından tasarlanmış özel cerrahi aletler, ameliyatları kolaylaştırıyor.

estetik cerrahi Op. Dr. Oytun İdil tarafından geliştirilmiş 2 cerrahi alet vardır.

estetik cerrahi 1 - İdil baldır disektörü: Bu alet, bacek estetiğinde silikon baldır implantlarının yerleştirilmesinde kullanılıyor. Daha önce 5-6 saat süren ameliyat süresini 45 dakikaya düşürmüş, implantın çok daha uygun ve güvenli yerleştirilmesini sağlamış bir cerrahi alettir. Bu cerrahi aletle yapılan bacak estetiği ameliyatı tamamen kansızdır. Uluslararası patenti alınmıştır (Patent no: TR 2014 12611 Y). Şu an İstanbulda Elektron medikal bu aleti üretip tüm plastik cerrahların kullanımına sunmuştur. İdil baldır disektörünün üretim hakkı, firmaya hediye edildiğinden Op. Dr. Oytun İdil bu aletin satışlarından herhangi bir pay almamaktadır. Bundaki amaç idil baldır disektörünün cerrahlara olabildiğince ucuza temin edilmesidir; bu cerrahi alet Türk plastik cerrahisi camiasına hediyemizdir.

estetik cerrahi Bu cerrahi aletin patent alınmasını sağlayan 2 özelliği vardır. İlk olarak yuvarlak ucu ile implantın yerleştirileceği kas içi boşluk açılmaktadır. Bu sırada açılan boşluğun boyu üzerindeki cetvel sayesinde ölçülebilmektedir. Eğer 18 santim uzunluğunda bir implant konacaksa bu kas içi boşluğun 20 santim olması gerekmektedir. Disektör üzerindeki cetvel sayesinde boşluk tam uygun uzunlukta açıldığından implantın yerleştirilmesinde hiç bir sıkıntı olmamaktadır. İmplantın boşluğu açıldıktan sonra disektörün diğer ucundaki çıkıntıya implant yerleştirilir. İmplantların ucundaki cep böyle bir aletin yerleştirilmesi için yapılmıştır. İmplantların üreticisi olan firmalar, genellikle bu cebe bir liposuction kanülü yerleştirip implantın içeri itilmesini öneriyor; fakat bu manevra çok risklidir, çünkü bir liposuction kanülü gibi ince uzun bir alet implantı delip içine batabilir. Bu yüzden İdil baldır disektörünün ucunda implantın cebine uygun bir küçük çıkıntı varken disektörün geri kalanı 2 santim genişliğindedir. Bu yüzden disektör bu cebe girip implantı delmez. Zaten implant boşluğu yeterli açıldığından implantı yerleştirirken hiç bir zorlukla karşılaşmazsınız.

estetik cerrahi İdil baldır disektörü, baldır implantı yerleştirme ameliyatının süresini 5-6 saatten 45 dakikaya düşürmesi, tamamen kansız hale getirmesi, implantın tam uygun bir boşluğa hiç bir dirençle karşılaşmadan yerleştirilmesine imkan sağlaması sebebi ile kesinlikle bu ameliyatta bir devrimdir. Aslında çok basit bir cerrahi alet olmasına karşın şu bir gerçektir ki, İdil baldır disektörü olmadan bu ameliyat çok zor yapılabilmektedir. Kullanan cerrah arkadaşlar bilir...

estetik cerrahi 2016 estetik cerrahi kongresindeki video sunumumuz ile İdil baldır disektörünün kullanımı:
estetik cerrahi 2 - Penis ekartörü: Bu cerrahi aleti tamamen ihtiyaç yüzünden geliştirdik. Penis büyütme ameliyatı sırasında penisi leğen kemiğinden ayırıp dışarı doğru ilerletirken uygun bir cerrahi ekartör bulamadığımızdan özel bir alet geliştirmemiz zorunlu oldu. Penis dokusunun gövdesini tamamen kavrayarak dışa çekmemizi sağlayacak bir ekartör üretilmediğinden bu cerrahi aleti geliştirdik. Bu cerrahi alet sayesinde penis uzatma ameliyatında uzatma işlemi maksimum uzatma şeklinde yapılmaktadır. Bu aletin seri üretimi yapılmıyor, satılmıyor. Tek örnek Op. Dr. Oytun İdil de bulunuyor. Yaklaşık 10 senedir tüm penis büyütme ameliyatlarımızda kullanıyoruz.
Ameliyatınız baştan sona kayıt altına alınıyor. Dilerseniz daha sonra izleyebilirsiniz.

estetik cerrahi Yaklaşık 13 senedir tüm ameliyatlarımızı, baştan sona video kayıt altına alıyoruz. Bunu hastalarımız için bir güvenlik kamerası gibi düşünüyoruz. Ameliyatlarda tüm işlemler, hastanın ameliyat sahasının hazırlanması, ameliyatın gerçekleştirilmesi, dikişlerin atılması vs tüm işlemler video ile kayıt altına alınıyor. Özellikle silikon implant kullandığımız ameliyatlarda, orjinal implantların orjinal kutusunun açılması, uygun şekilde antibiyotikli serum ile yıkanması kaydediliyor.

estetik cerrahi Bu video kayıtlarının bir önemi de ileride eğer bir sorun yaşarsanız, herhangi bir komplikasyon yaşanırsa, video kayıttan ameliyatın ilgili noktasında ne yapıldığına dönülüp video kayıtlarından bakılabilmesidir.


Op. Dr. Oytun İdil    (Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı)
Adres: Rumeli cad. No:3 D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul / Türkiye
E-mail: oytunmd@gmail.com
GSM: +90 533 569 0649    +90 505 296 5569    +90 553 985 8087
Muayenehane tel: +90 212 296 3656    +90 505 137 1393
Whatsapp: +90 533 569 0649    +90 553 985 8087